25 Mayıs 2015 Pazartesi

Henüz ölmedim...!

24 Mayıs 2015
Pazar

İlkbaharın en güzel günlerini yaşıyoruz.
14.30 da ancak evden çıkıp, Yalıçiftlik Geren koyunda piknik yapan insanları görmeye pedalladım.


Birkaç arkadaşı görüp sonra da yine pedallarım.Dönüş yoluna çakıl üzerine zift dökmüşler.
Zift sıcakta erimiş.
Buradan dönmemek lazım.Piknik alanı sakin.Bir çok arkadaş, yeni sürücü belgelerini ve yeni motorlarını kutlama gezisi için erken ayrılmışlar buradan.20 dk lık bir sohbetten sonra..Ben de onlardan ayrılıp, Çiflik yoluna pedallıyorum.Yalı'ya kadar olan trafik burada azalıyor.Buğdayların biçilme zamanı.Çiftlik'te hiç mola vermeden, Etrim'den yokuşunu tırmanmaya başlıyorum.Tek başına olunca molaya gerek yok.Etrim zirvesi.Aşağıda Pınarlıbelen ve Mumcular.Bizim motorcuları belki bir molada yakalarım düşüncem vardı.
Pınarlıbelen kahvesinde yoklar.Belki de Mumcular tarafında görürüm onları.Etrafa bakınmak iyi oluyor, bu evi daha önce farketmemişim.Mumcular'da markete uğrayıp, elma, limonata ve su takviyesi alıyorum.
1 litre limonatanın hepsini midemde taşımaya karar veriyorum.
0.5 lt su mataraya, 2 elma gidona bağlı, yola çıkıyorum tekrar.
Bu da bana mola olsun işte.Biçilmeyi bekleyen buğdaylar.Güvercinlikte bile durmuyorum.
Çok pedallayasım varmış.Güvercinlik manzarası.Elma molası.Biraz da diz ağrısını hafifletme molası sayılır.8-10 dk yeter.Ben hayatta ve pedallıyorken, Marmaris'te bir Fransız sürücüyü emniyet şeridinde pedallarken bu hayattan çekip aldı bir 48 plakalı sürücü.
Tüm yolu kendilerinin sanan, saygısız ve dikkatsiz sürücülere lanet olsun.Bakalım ben daha ne kadar pedallayacağım bu katillerin arasında.Bugünü de sağ salim atlattım.Bu günün rotası 70 km.

...


..


.

Hiç yorum yok: