7 Ocak 2017 Cumartesi

İhanete bile iyi gelir.

7 Ocak 2017
Cumartesi

Hava soğuk mu? Bisiklete bin iyi gelir.
İşin mi yok? ... iyi gelir.
Kafan mı karışık? ... iyi gelir.
İhanete mi uğradın ... iyi gelir.
En yakının sana kazık mı attı? ... iyi gelir.
Hiç ummadığın, en sevdiğin insanlardan biri iki yüzlü mü çıktı?
... 
Bisiklete bin iyi gelir.
Bisikletçi kardeşim Burak, dükkana uğrayıp hatırımı sordu.
O da arkadaşlarıyla tur yapacaktı bugün ama hava yağmurlu olduğu için kimse gelmemiş.Baktım ki kafam çok bozuk, bir türlü sindiremiyorum olanları..
Bisiklet iyi gelir dedim... 10 dk içinde yollardaydım.Marina tarafından geçip, değirmenler tepesine pedalladım.Oldukça dik bir yokuştur ama hop diye zirveye varırsın.Bu yokuşu tırmanırken bile fotoğraf çekebiliyorsam iyi geliyor demektir.Zirve her zaman iyi gelir.İhanetin verdiği acıyı yok etmez elbette ama iyi gelir.Kalleş kalleşliğini, kahpe kahpeliğini yapar...İt ürür, kervan yürür demişler.Doğanın, yağmur sonrası dinginliğinin keyfini çıkarmak, her acıya iyi gelir.Bir arkadaşım, "Şimdi kafan bozuldu diye Antalya'ya 1 günde pedallamaya kalkma sakın." demişti.Antalya'ya değil de Kamboçya'ya gidesim var...Hiç bir arkadaşın olmazsa, arkadaş kazığı da yemezsin.Fena fikir değil aslında.Yelkenci tek başına, temizlik işçisi tek başına, bisikletçi de tek başına savaşını verir.Müzisyen neden tek başına olmasın ki?Tehlikeli bir yer..
...
Şaka tabi.
Her kadın bir değil ki!Her insan da bir değil ama kişi her zaman sorumludur.
Hem kendine karşı hem de yakınlarına karşı.Hele de yoldaşınsa söz konusu; İhanet en büyük alçaklıktır.Bu da bensiz kalmasıyla sonuçlanır.Siz siz olun...Yola çıktığınız arkadaşınıza kazık atmayın.
...
Onsuz kalırsınız!

...

..

.

Hiç yorum yok: