21 Şubat 2016 Pazar

Kimin gözü kaldı?

21 Şubat 2016
Pazar

Ne zamandır istiyorum, Bodrum - Milas - Bodrum 100 km turunu.
Bu güne kısmetmiş dedik.Dün geceki gök gürültülü sağanak yağıştan sonra bu gün hava günlük güneşlik.Tek sıkıntı 35 km hızında bir rüzgar olması.
Yoksa herkes gelirdi, nedir ki 100 km.09.59 da Selçuk geldi.
5 dk daha bekleyip çıktık yola.Söz verdiğimiz gibi 20 dk da Torba kavşağından sonraki benzincide Tuğrul'la buluşuyoruz.3 kişi iyidir.Önde, ortada ve arkada.Sırayla yerlerimizi değiştiriyoruz.Tuğrul, milyon dolarlık Trek yol bisikletiyle basıp gidiyor bir süre sonra.
Güvercinlik'te beklemiş bizi.
"Abi, bu yeni sele çok agresifmiş, yavaş gidince acıtıyor."Güvercinlik sonrası yokuşunu çıkarken Selçuk'ta bir arıza baş gösteriyor.
Bacağındaki kramp gibi kasılma yüzünden daha fazla gidemiyeceğini söylüyor.
"Ben buradan bir minibüsle filan geri dönerim. Siz devam edin." diyor.
Zaten 3 kişiyiz, 2 kişi devam etmenin bir anlamı yok, Güvercinlik'te dinleniriz, baktık olmadı, birlikte geri döneriz dedik.
Öyle de yaptık.Selçuk bir süre daha yumuşak viteslerle pedalladı Bodrum'a ama Tuğrul önden gidip, Torba kavşağındaki arabası alıp gelmeye karar verdi.Çok fazla yokuş yok zaten, yavaş yavaş yol aldık.Rüzgar olsa ne olur, Milas'a gitmesek ne olur?
Önemli olan arkadaşlık.Bodrum'a 15 km kala durup bekledik dönüş cebinde.
15-20 dk sonra geldi Tuğrul.
Selçuk onunla döndü Bodrum'a.Ben de kalan 15 km yi tek başıma pedalladım.Torba kavşağı - Bodrum arasındaki orta refüj ağaçlandırmasından bir ağacı yol kenarına atmışlar.
Fotoğrafta kurumuş gibi görünüyor ama altta kalan yarısı yemyeşildi ağacın.
Kökünde de kuruma yok.Sanırım bağlı olduğu destek iplerinden bir koptu ve yola devrildi, birileri de yolun kenarına attı.
Muğla Belediyesi'ni arayıp haber vereceğim.45 dk da 15 km yol yapıp Dükkana vardım.
Toplam 55 km.
Kısa günün karı.

...

..

.


Hiç yorum yok: