7 Aralık 2014 Pazar

Islak BBK

7 Aralık 2014
Pazar 
BBK Turu

Bodrum girişinde, Yokuşbaşı inişinde, yola dökülen mazot yüzünden düşüp, uyluk kemiğimi, eklem topuzunun altından kırışımın üzerinden 3 ay geçti.
Artık bastonsuz da yürüyebiliyorum ama en önemlisi rahatça bisiklet sürebiliyorum.

Su'daki ilk programımı, sahne partnerim sevgili Atilla Dündar'ın geçirdiği bir rahatsızlık yüzünden, Zeynep Sema Çelebi ile yaptım. 
Çok güzel bir sahne oldu.
Biraz geç yatsam da sabahki buluşmaya yetişiyorum.Ekip toplanmış, 10 dk gecikme ile en son gelen ben oluyorum.Gece yağan yağmur yüzünen yerler hala ıslak.Hava biraz açmış ama hala bulutlar var.Bir arkadaşımız, bacağındaki bir kas ağrısı yüzünden, Mangalcı'ya kadar olan yokuşu tırmanmak istemiyor ve oraya araba ile gitmeye karar veriyor.Sokak hayvanlarını beslemek her zamanki işimiz.
Berji, poğaçasını bu kuçuyla paylaşıyor.Tur başlamak üzere.Herkes hazırlanıyor ve..Yola çıkıyoruz.Çarşı içinden..Azmakbaşı'na..Oradan da Kızılağaç sapağına kadar yokuş tırmanılıyor.Mangalcı'da bekleyen diğer gurupla buluşuyoruz.Kuçuların saldırısına uğruyoruz.Tur öncesi sohbetler.Olgun, bisikletine yapışık gibi.
Çok önemli bir durum olmadıktan sonra ondan kesinlikle ayrılmıyor.Bir arkadaşımız geç kalmış ama varmak üzereymiş.
Onu da bekliyoruz.O da geldiğine göre tur başlayabilir.Turla birlikte yağmur da başlıyor.
Ne yapacağımıza karar vermek için benzincide toplanıyoruz.Her molada yanımızda bu kuçular.Bizi de köpek sanıyorlar belkide.Ya da kendilerini insan sanıyorlar kimbilir.Baktık ki yağmur hızını kesmiyor, hemen yakındaki kahveye atıyoruz kendimizi.Kahveci hemen çay demliyor.
Acele ile yapılan çay pek öyle matah birşey değil ama sıcak sıcak iyi geliyor herkese.Bisiklet bahane dostluk şahane.
BBK'nın misyonu bu yönde gelişip duru.Yağmur durdu, tura devam.
Yağmur durmamış, sadece ara vermiş.
Yeniden başlayan yağmur, Yalı sahiline kadar bizimle birlikte oluyor.
Bu birliktelik bizi birazdan fazla nemlendiriyor.
Yağmurlu havalarda kullanmak üzere pratik bir çamurluk edinmek farz oldu.
Üstümüzü ıslanmaktan koruyabilsek de tekerleklerden sıçrayan su, taytlarımızın pedlerine sünger muamelesi çekiyor.
Donumuza kadar ıslandık tabiri burada kıfayetsiz kaldı.

Guruptan ayrılıp Bodrum'a dönen birkaç arkadaşın dışında büyük ekip, Çiftlik Taş Masalı Kahve'ye kadar gitmiş ve oradan da geri dönmüş. Yağmurun durmasıyla biz de guruba yetişmek istiyoruz. Berji' de bizimle Bodrum'a kadar gelecek.BBK'dan pek kimseyi bulamıyoruz yollarda.Güneş, ışık oyunları yapıyor akşam akşam.Berji, bunu fon olarak kullanıyor.Suat' da katılıyor küçük gurubumuza.Son yokuşların ardından Bodrum'a doğru..Kısa ama eğlenceli turumuzun sonuna doğru pedallıyoruz.
Dünyanın en güzel beldesinde yaşıyoruz.
Kıymetini bilelim.

Sevgisiz kalmayın...

.Hiç yorum yok: