17 Ağustos 2016 Çarşamba

Deli - İncir - Şapka - Pelte

17 Ağustos 2016
Çarşamba

Gün batmadan, akşam serinliğinde bir tur.İhsan Delta'sı ile rutin akşam pedallamasını yapacaktık ama Hatice' de maydanoz kıvamında bize sürpriz yaptı Mangalcı'da.Delta'yı görünce de "Siz beni yakalarsınız nasılsa." deyip pedalladı önden.Mangalcı'nın kuçularından Kezban, "Ne oldu NeO? Neden böyle yaptı bu Hatçe Kız?" diye homurdandı.Diğer kuçular da gelince bir açıklama yapmak zorunda kaldım;
"Delidir, ne yapsa yeridir."
Biz alıştık, kuçular alışamadı.Yeni aldığı boyundan büyük bisiklete farklı bir teknikle binmeye çalışırken Delta.Benzincide lastiklerini şişiren çocuklara, lastiğin üzerindeki yazılı olan değerlere göre şişirmelerini öğretiyoruz, Delta'nın da lastiklerini şişirirken.Sonra da kardeş kardeş, Hatçe delisini yakalamak için basıyoruz pedallara.Yalı'da o da bizi beklermiş zaar.Peşine takılıyoruz.Ortakent'ten beri pedallıyor Hatçe.
Deli kuvveti bu olsa gerek.
"Ama yoruldum gıı.." deyip duru.Beleş incir baldan tatlıdır.Karşıda bir kadın; "Sahibi çok serttir, haberiniz ola." diye bizi uyarıyor.
Mülayim olsa ne yazar!
Deli deliyi görünce sopasını saklarmış.İncir üzeri soda da şahane oldu gari.Yalı'da denize girme sevdasından vaz geçip yola devam ediyoruz.
Hava kararmak üzere."Çok şahaneyiz biz." pozu.Günün ganimeti yolda bulduğumuz şapka.Bu delişmen tur da böylece sona erdi.Sonunda, göbeğini içeri çekemeden yakaladığım bu İhsan Pelte pozuyla başbaşa bırakıyorum sizleri.

...

..

.

Hiç yorum yok: