20 Eylül 2015 Pazar

Süslü Kadınlar

20 Eylül 2015
Pazar

Biraz geç uyandım, bir de bisikletimin eksikleriyle uğraştım bu yüzden 9.30 daki BBK Pazar Turu'na katılmak için evden 14.30 da çıkabildim.
Bitez'den Aktur yokuşunu tırmanıp aradım bizimkileri, dediler ki;  "Meltem'deyiz, gel hadi."Ortakent'e gidip dönülmüş.
Yenmiş içilmiş, denizlere girilmiş.
Kalkmaya yakınlar.
Ben de bir çay içeyim bari dedim ama saat 17.00 den önce çay yok.
Eskiden en sevdiğim yerlerden biriydi Meltem ama şimdi berbat bir yer olmuş.
Eski salaş halini ve her zamanki güzel çaylarını özledim.Gidip dondurma yiyelim bari deyip çıktık Dilek Yokuşu'nu.
Ortakent'e giderken Aktur Yokuşu, Bitez'e dönerken Dilek Yokuşu.
Bizde böyle. İşine gelirse.Alt Bitez'den (Yalı),Üst Bitez'e (Köy), dondurmacıya geldik.Pazar günleri böyle efems, yer içer, sonra da biraz pedallarız.BBK stayl.Tamam işte, pedallıyoz.
Ne baarıyon?Yeni bir eleman da var aramızda..Acelemiz var çünkü bu günkü Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'na da yetişmemiz lazımdır.Adı üstünde, süslenecekler..
Bu da zaman alıyor tabi.Lorenzo'da süs püs yapmış.Bayram sanıyor zağar..Efendim konu şu; 
Bisiklet bir ulaşım aracıdır ve bu ulaşım aracıyla çarşıya, işe hatta partiye gitmek mümkündür.
Süslü püslü giyinip, terlemeden, hatta topuklu pabuçlarla bile sürmek mümkündür.
O yüzden bisikleti seviniz ve onunla her yere gidiniz.Mesajımız budur.Süslenmeyi de pek severiz zaten.
Ortalığı velveleye vermeye de bayılırız.
Herkes bize deli görmüş gibi baksa da bu bizi pek bozmaz.
Hatta içten içe bundan keyif de alırız.Bu bayram gibi ortamda, bu güzel mülteci kızımız da küçük bir mutluluk alabilme umudunda.Gazeteci arkadaşlarımız da karamsar haberlerin arasında böyle umut verici bir eylemi haber yapabilme sevincindeler......................Organizasyonun başında Burcu var.
Gruba tur hakkında bilgi veriyor............... ve Süslü Kadınlar Bisiklet Turu başlıyor.Bodrum içinde kısa bir tur atarak..Bisikletin ne kadar güzel bir araç olduğunu vurgulamaya çalışacağız yine.Çoğu insanın bu harika araca "öcü" gibi bakmasına inanmak zor.Bizim için dünyanın en eğlenceli aracı.Onun üzerinde olunca..Pedal çevirmeye başlayıp, rüzgarı yüzümüzde hissedince..Yüzümüzde gülücükler..Yüreğimizde sevinç..Yolların kelebekleri oluveririz.Hele ki bunca güzel kelebeğin bir arada olduğu yollarda..Onlarla birlikte bisiklet sürmenin ayrıcalığı..Kalplerimizin daha da hızlı atmasına sebep oluyor.Biziklete binen kadın süslenmese de diğerlerinden daha güzel, daha çekici görünüyor.Bu güzelliklerin çoğalmasını..Yollarda daha da çok bisikletli süslü kadınlar görmeyi umuyoruz...............................Bir de çarşı içinden..Sloganlar atarak, Kumbahçe'ye doğru yürüdük."Arabadan in, bisiklete bin."
"Bisikletliyiz, şahaneyiz hepimiz."
"Eksoz yok, duman yok, çok sağlıklı çok."Kale manzaralı Kumbahçe Kafe.Çaylar, kahveler, fotolar.Güzel kızlar..Güzel kadınlar..İçmeyelim de ne yapalım yani?..Onlar poz vermeye doymadı, biz de onları fotoğraflamaya..Bi daha..Bi daha..Hadi bi daha..Son kez, eller havaya..Eylem kuçusu Eylem ve eylem kadını Burcu....
Nice güzel günlere..

Sevgiyle..


...


..


.
Hiç yorum yok: